Квалификационни групи за ЕВРО 2020 година.

Evro 2020 bgbet


Българският отбор е в Група А след теглене на жребият.

По-долу може да видите всички квалификационни групи.

Група A Група B Група C

Англия
БЪЛГАРИЯ
Косово
Черна гора
Чехия

Литва
Люксембург
Португалия
Сърбия
Украйна

Беларус
Германия
Естония
Нидерландия
Северна Ирландия
Група D Група E Група F

Гибралтар
Грузия
Дания
Ирландия
Швейцария

Азербайджан
Словакия
Уелс
Унгария
Хърватия

Испания
Малта
Норвегия
Румъния
Фарьорски острови
Швеция
Група G Група H Група I

Австрия
Израел
Латвия
Полша
Северна Македония
Словения

Албания
Андора
Исландия
Молдова
Турция
Франция

Белгия
Казахстан
Кипър
Русия
Сан Марино
Шотландия
Група J

Армения
Босна и Херциговина
Гърция
Италия
Лихтенщайн
Финландия


Българският национален отбор по футбол приема отборът на Черна гора в първия си мач от квалификациите.

Ето цялата програма и резултатите на нашите по пътя им към 2020:

22 март 2019 г.
България 1 – 1 Черна гора

25 март 2019 г.
Косово 1 – 1 България

07 юни 2019 г.
Чехия 2 – 1 България

10 юни 2019 г.
България 2 – 3 Косово

07 септември 2019 г.
Англия 4 – 0 България

11 октомври 2019 г.
Черна гора 0 – 0 България

14 октомври 2019 г.
България 0 – 6 Англия

17 ноември 2019 г.
България 1 – 0 Чехия


Крайно класиране в квалификационна група А

Победи Равни Загуби ГР Точки
1 Англия 7 0 1 37 - 6 21
2 Чехия 5 0 3 13 - 11 15
3 Косово 3 2 3 13 - 16 11
4 БЪЛГАРИЯ 1 3 4 6 - 17 6
5 Черна гора 0 3 5 3 - 22 3

За България предстои плейоф срещу отборът на Унгария.


Пълен жребий за финалната фаза на Евро 2020:

ГРУПА A ГРУПА B ГРУПА С

Турция
Швейцария
Италия
Уелс

Русия
Белгия
Дания
Финландия

Австрия
Нидерландия
Украйна
Победител плейоф "D" (Грузия, Беларус, Северна Македония или Косово)
ГРУПА D ГРУПА E ГРУПА F

Чехия
Хърватия
Англия
Победител плейоф "С" (Шотландия, Израел, Норвегия или Сърбия)

Швеция
Полша
Испания
Победител плейоф "В" (Босна и Херцеговина, Северна Ирландия, Словакия или Ейре)

Германия
Франция
Португалия
Победител плейоф "А" (БЪЛГАРИЯ, Унгария, Румъния или Исландия)

Първенството ще се проведе в дванадесет града в Европа.

Турция и Италия ще открият европейското първенство на 12.06.2020 година.


Пълна програма на финалните групи.
Група A Група B Група C
12 юни 2020 г., 22:00 ч.
Турция - Италия
13 юни 2020 г., 19:00 ч.
Дания - Финландия
14 юни 2020 г., 19:00 ч.
Австрия - Победител плейоф A или D
13 юни 2020 г., 16:00 ч.
Уелс - Швейцария
13 юни 2020 г., 22:00 ч.
Белгия - Русия
14 юни 2020 г., 22:00 ч.
Холандия - Украйна
17 юни 2020 г., 19:00 ч.
Турция - Уелс
17 юни 2020 г., 16:00 ч.
Финландия - Русия
18 юни 2020 г., 16:00 ч.
Украйна - Победител плейоф D или A
17 юни 2020 г., 22:00 ч.
Италия - Швейцария
18 юни 2020 г., 19:00 ч.
Дания - Белгия
18 юни 2020 г., 22:00 ч.
Холандия - Австрия
21 юни 2020 г., 19:00 ч.
Италия - Уелс
22 юни 2020 г., 22:00 ч.
Русия - Дания
22 юни 2020 г., 19:00 ч.
Победител плейоф D или A - Холандия
21 юни 2020 г., 19:00 ч.
Швейцария - Турция
22 юни 2020 г., 22:00 ч.
Финландия - Белгия
22 юни 2020 г., 19:00 ч.
Украйна - Австрия
Група D Група E Група F
14 юни 2020 г., 16:00 ч.
Англия - Хърватия
15 юни 2020 г., 19:00 ч.
Полша - Победител плейоф B
16 юни 2020 г., 19:00 ч.
Победител плейоф А или D - Португалия
15 юни 2020 г., 16:00 ч.
Победител плейоф C - Чехия
15 юни 2020 г., 22:00 ч.
Испания - Швеция
16 юни 2020 г., 22:00 ч.
Франция - Германия
19 юни 2020 г., 19:00 ч.
Хърватия - Чехия
19 юни 2020 г., 16:00 ч.
Швеция - Победител плейоф В
20 юни 2020 г., 16:00 ч.
Победител плейоф А или D - Франция
19 юни 2020 г., 22:00 ч.
Англия - Победител плейоф С
20 юни 2020 г., 22:00 ч.
Испания - Полша
20 юни 2020 г., 19:00 ч.
Португалия - Германия
23 юни 2020 г., 22:00 ч.
Чехия - Англия
24 юни 2020 г., 19:00 ч.
Победител плейоф В - Испания
24 юни 2020 г., 22:00 ч.
Германия - Победител плейоф А или D
23 юни 2020 г., 22:00 ч.
Хърватия - Победител плейоф С
24 юни 2020 г., 19:00 ч.
Швеция - Полша
24 юни 2020 г., 22:00 ч.
Португалия - Франция

Европа

Америка

Азия

Африка

Други

Европейски първенства

Световни първенства

eXTReMe Tracker