Световно първенство по футбол Южна Африка (ЮАР) 2010 г.

south africa 2010 south africa 2010 south africa 2010

Ето всички финалисти и пълната програма на мачовете от 19-тото световно първенство, което за първи път ще се проведе в Aфрика – ЮАР.

Група A Група B Група C

ЮАР
Мексико
Уругвай
Франция

Аржентина
Нигерия
Р. Корея
Гърция

Англия
САЩ
Алжир
Словения
Група D Група E Група F

Германия
Австралия
Сърбия
Гана

Холандия
Дания
Япония
Камерун

Италия
Парагвай
Нова Зеландия
Словакия
Група G Група H

Бразилия
Северна Корея
Кот д’Ивоар
Португалия

Испания
Швейцария
Хондурас
Чили




11 юни 2010 г. - Официална церемония по откриване на световното първенство по футбол.

Парагвай 1
Група A Група B Група C
11 юни
12 юни
12 юни
ЮАР 1
Мексико 1
Аржентина 1
Нигерия 0
Англия 1
САЩ 1
Уругвай 0
Франция 0
Р. Корея 2
Гърция 0
13 юни
16 юни
17 юни
Алжир 0
Словения 1
ЮАР 0
Уругвай 3
Аржентина 4
Р. Корея 1
18 юни
17 юни
Гърция 2
Нигерия 1
Словения 2
САЩ 2
Франция 0
Мексико 2
22 юни
Англия 0
Алжир 0
22 юни
Нигерия 2
Р. Корея 2
23 юни
Мексико 0
Уругвай 1
Гърция 0
Аржентина 2
Словения 0
Англия 1
Франция 1
ЮАР 2
САЩ 1
Алжир 0
Група D Група E Група F
13 юни
14 юни
14 юни
Германия 4
Австралия 0
Холандия 2
Дания 0
Италия 1
Парагвай 1
Сърбия 0
Гана 1
Япония 1
Камерун 0
15 юни
18 юни
19 юни
Нова Зеландия 1
Словакия 1
Германия 0
Сърбия 1
Холандия 1
Япония 0
20 юни
19 юни
Камерун 1
Дания 2
Словакия 0
Парагвай 2
Гана 1
Австралия 1
24 юни
Италия 1
Нова Зеландия 1
23 юни
Дания 1
Япония 3
24 юни
Гана 0
Германия 1
Камерун 1
Холандия 2
Словакия 3
Италия 2
Австралия 2
Сърбия 1
Парагвай 0
Нова Зеландия 0
Група G Група H
15 юни
16 юни
Кот Д`Ивоар 0
Португалия 0
Хондурас 0
Чили 1
Бразилия 2
Северна Корея 1
Испания 0
Швейцария 1
20 юни
21 юни
Бразилия 3
Кот Д`Ивоар 1
Чили 1
Швейцария 0
21 юни
Испания 2
Хондурас 0
Португалия 7
Северна Корея 0
25 юни
25 юни
Чили 1
Испания 2
Португалия 0
Бразилия 0
Швейцария 0
Хондурас 0
Северна Корея 0
Кот Д`Ивоар 3

Крайно класиране след груповата фаза.

Група A Група B Група C

1. Уругвай
2. Мексико
3. ЮАР
4. Франция

1. Аржентина
2. Р. Корея
3. Гърция
4. Нигерия

1. САЩ
2. Англия
3. Словения
4. Алжир
Група D Група E Група F

1. Германия
2. Гана
3. Австралия
4. Сърбия

1. Холандия
2. Япония
3. Дания
4. Камерун

1. Парагвай
2. Словакия
3. Нова Зеландия
4. Италия
Група G Група H

1. Бразилия
2. Португалия
3. Кот д’Ивоар
4. Северна Корея

1. Испания
2. Чили
3. Швейцария
4. Хондурас


Осмина-финали.

Мач 49 Мач 50 Мач 51 Мач 52
26 Юни
Уругвай - 2

Р. Корея - 1
26 Юни
САЩ - 1
Гана - 2
27 Юни
Германия - 4

Англия - 1
27 Юни
Аржентина - 3

Мексико - 1
Мач 53 Мач 54 Мач 55 Мач 56
28 Юни
Холандия - 2
Словакия - 1
28 Юни
Бразилия - 3
Чили - 0
29 Юни

Парагвай – Япония
Резултат
0 : 0
Продължения
0 : 0
След дузпи
5 : 3
29 Юни
Испания - 1
Португалия - 0

Четвърт-финали.

Мач 57 Мач 58 Мач 59 Мач 60
2 Юли
Холандия - 2
Бразилия - 1
2 Юли

Уругвай – Гана
Резултат
1 : 1
Продължения
1 : 1
След дузпи
4 : 2
3 Юли
Германия - 4
Аржентина - 0
3 Юли
Парагвай - 0
Испания - 1

Полу-финали и финал.

Мач 61 Мач 62 Мач за 3-то масто ФИНАЛ
6 Юли 21:30
Холандия - 3
Уругвай - 2
7 Юли 21:30
Германия - 0
Испания - 1
10 Юли 21:30
Уругвай - 2
Германия - 3
11 Юли 21:30

Холандия – Испания
Резултат
0 : 0
Продължения
0 : 1

Испания е световен шампион.